Kas daro įtaką nekilnojamo turto vertei?

Patarimai | 21 balandžio, 2021

Nusprendus parduoti būstą, vienas svarbiausių etapų yra turto vertinimas. Kitaip tariant, parduodamo nekilnojamo turto vertės, arba kainos, kuria realu jį parduoti, nustatymas. Natūralu, kad vienas būstas yra brangesnis už kitą – tai žinome visi. Tačiau kas konkrečiai sukuria vertę? Nuo ko priklauso nekilnojamo turto vertė?

  1. Didelę įtaką turto vertei turi objekto lokacija. Šiuolaikiškų ir estetiškų namų aplinka su patogiu privažiavimu, puikiai išvystyta infrastruktūra bei komunikacijomis lemia didesnę parduodamo nekilnojamo turto vertę. Būsto kainą kelia ir patraukli gamtinė aplinka, greta esantys parkai, vandens telkiniai, augalingos ir gyvūningos lokacijos. Taip pat kokybiški keliai, netriukšmingos gatvės, lengvai pasiekiamos kultūros ir mokslo įstaigos.
  2. Turto vertė priklauso ir nuo parduodamo nekilnojamo turto fizinės būklės. Kuo būstas kokybiškesnis, tvarkingesnis, estetiškesnis, kuo mažiau papildomų investicijų reikalauja, tuo jo vertė didesnė. Svarbūs rodikliai yra ir pastato energetinio naudingumo klasė, aukštas ir geografinė kryptis. Aplinkos infrastruktūra – apželdinimas, kelių, šaligatvių būklė, dangos – taip pat kuria nekilnojamo turto vertę.
  3. Turto vertę lemia labai svarbus socialinis aspektas. Gyventojų skaičius, gyventojų amžiaus pasiskirstymas, šeimų, gyvenančių aplink, dydis ir gyvenimo būdas. Aplinkinių namų tvarka ir kultūringas kaimynų gyvenimo stilius kuria papildomą parduodamo NT vertę.> Nustatinėdami nekilnojamo turto vertę, turto vertintojai atsižvelgia ir  į ekonominius faktorius, tokius kaip nedarbo lygis, įsidarbinimo galimybės, kredito gavimo sąlygos, mokesčių už nuosavybę dydis bei kainų lygis. Didėjant gyventojų pajamų dydžiui parduodamo būsto teritorijoje, didėja ir nekilnojamo turto vertė.

Nemokamai NT konsultacijai nustatant NT vertę gauti – skambinkite Tel.Nr. +37067088285 arba rašykite laišką į info@noriuparduoti.lt

Sužinokite savo nekilnojamojo turto kainą per kelias minutes